Kraniosakrální
a biodynamická terapie

Ilustrace 1
Linka 1

Komplexní terapie jako třeba čínská medicína

"

Pomohla mi s bolestmi kolene po úrazu, který nastal před 15 lety, v roce 2016 mi pomohla zbavit se měsíčně se opakujících angín. Po ošetření bránice jsem se zbavila depresí a úzkosti.

"
Linka 2
Ilustrace 2

V čem vám kraniosakrální terapie pomůže?

Lze ji využít při dysfunkci různých orgánů, hormonálních potížích, v případě přetížených svalů, vazů, ligament, zlomených kostí, při problémech s držením těla a poranění páteře, pro zrychlení hojení po úrazech, potížích se zuby, řešení autoimunitních reakcí těla a pro zklidnění psychiky, zbavení se somatických projevů stresu a strachu.

Lidem s nevyléčitelnými nemocemi zajišťuje lepší kvalitu života – zmírňuje bolesti, startuje regenerační schopnosti těla, zpomaluje proces stárnutí a postup nemoci, předchází dopadům nemoci na další orgány.

Další podrobnosti, kdy kraniosakrální terapie pomáhá, najdete ZDE.

Linka 3

Jak ošetření probíhá?

Ošetření probíhá nejčastěji vleže na zádech, klient je oblečený, důležitý je jeho vnitřní komfort. Je dobré si obléci pohodlné oblečení. Jedno ošetření trvá přibližně 60–80 minut, v této době je zahrnutý i terapeutický rozhovor

V případě miminek a domácích mazlíčků ošetření probíhá v poloze, která je pro ně pohodlná.

Ilustrace 3
Linka 4
Ilustrace 4

Co dělá terapeut?

Velmi zjednodušeně řečeno, terapeut sleduje jemné vnitřní povrchové i hluboké pohyby různých tkání v těle, identifikuje traumata či poškození tkáně a nepatrným pohybem narovnává nepřirozená stažení tkání.

Vzhledem k tomu, že veškeré psychické prožitky se odrážejí i v hmotném těle, na úrovni všech fyziologických soustav, včetně hormonální, ovlivňuje terapeut zároveň i psychiku klienta.

Terapeut může nahmatat i pohyby mozkomíšního moku, díky nimž přichází do těla (zjednodušeně řečeno) určité množství energie, a dokáže je stimulovat.

Linka 5

Co vnímá klient?

Vědomý klient může vnímat pohyby tkání, brnění, vzedmutí energie, změnu dechu, nervové výboje, uvolnění svalstva. Někteří klienti mají potřebu dokonce následovat pohyby těla, potřebují si třeba uklonit hlavu, položit se na bok atp.

Někteří klienti ale během terapie nevnímají nic. Efekt přichází až v následujících dnech. Někteří začnou vnímat až po opakovaném ošetření. Někdy vás čeká vesmírně relaxační zážitek, jindy může být terapie bolestivá, nebo se spustí emoční reakce těla, která nemusí být příjemná.

Ilustrace 5
Linka 6
Ilustrace 6

Jak dosáhnout maximálního účinku ošetření?

Po ošetření v těle ještě 2-3 dny probíhají další ozdravné procesy, které jsme při ošetření spustili. Je tedy dobré, aby klient měl vyšší příjem tekutin, a to až jednou tolik, než je pro něj běžné. V těchto 2-3 dnech taky doporučuji nezatěžovat organismus více, než je klient zvyklý.

Ošetření může mít velmi rychlý účinek a můžeme vyřešit vaše potíže během pár návštěv. Nicméně je důležité, abyste se nevraceli k návykům, které jsou příčinou vašich potíží. Jinak se po čase zase vrátí

Linka 7

Za jak dlouho budete vnímat zlepšení?

Rozdíl budete vnímat obvykle po prvním ošetření, tedy po těch 2-3 dnech po ošetření. Nemusí to tak být vždy. Záleží na tom, jak hluboko je problém do těla „zažrán“. Někdy totiž trvá, než se od povrchových problémů dostaneme k původní příčině a najdeme místo vzniku potíží.

Ilustrace 7
Linka 8

Co říkají mí klienti?

Kde ošetřuji

Na ošetření je možné se objednat do Libře nebo Prahy

Libeř 296,
252 44 Libeř

Ukázat na mapě

Plzeňská 950/127,
150 00 Praha 5

Ukázat na mapě

Jak se objednat?

Vyberte si volný termín z kalendáře. Pokud máte speciální přání nebo na ošetření spěcháte, zavolejte mi. Pokusím se vyjít vám vstříc.

Vyberte si termín

Objednat se

Zavolejte mi

+420  737 576 318

Ceník

Ošetření trvá až 60-80 minut. Tato doba zahrnuje i případný terapeutický rozhovor. Stornovat termín lze nejpozději 24 hodin před konáním terapie.

Cena ošetření
v Libři

1 300 Kč

Vybrat termín

Cena ošetření
na Klamovce

1 300 Kč

Vybrat termín

Cena pro děti
2-18 let

800 Kč

Uplatnit slevu

Poukaz

Obdarujte poukazem své blízké nebo kamarády.

Voucher
Koupit poukaz

O mně

"

Když jsem doma ležela s 12. anginou v řadě, zoufale jsem „listovala“ internetem a hledala, co by mi pomohlo. Zaujal mě rozhovor s Radkem Neškrabalem, terapeutem kraniosakrální osteopatie. Řekla jsem si, že to zkusím. Napsala jsem mu a on mi doporučil terapeutku, která shodou okolností bydlela ve vedlejší vesnici.

Účinek kraneálky jsem pocítila hned během prvního ošetření. Takhle dobrou náladu jsem si domů nenesla roky. V terapii jsem pokračovala a angina se mi od té doby vrátila už jen dvakrát.

Kraniosakrální terapii jsem úplně propadla, zážitky z ošetření jsou nepřenositelné, nedají se přiblížit někomu, kdo je nezažil. Za ty roky mi kraneálka pomohla vyřešit například menstruační problémy i bolavé koleno či překonat nejhorší stavy způsobené celiakií. V jednu dobu jsem si chodila i pro úlevu od stresu, který jsem sama nedokázala zpracovat.

Kraneálka mě fascinovala tak dlouho, až jsem se rozhodla sama pochopit, proč je tak účinná, a absolvovala jsem u Radka Neškrabala kompletní základní kurz kraniosakrální osteopatie s prvky biodynamiky (300 hodin) a později také nadstavbový kurz ošetření nervového systému (30 hodin).

Fascinace mě nepřešla ani během mé praxe, jen získala nový rozměr. Můžu ji sdílet se svými klienty ...

"

Mgr. Ivana Strakošová

Profil

Kontakt

Zpět nahoru